بزرگترین خودرو ساز جهان در سال 2016

0
(0)

کمپانی فولکس واگن توانست در سال گذشته میلادی عنوان بزرگترین فروشنده را با پشت سر گذاشتن کمپانی تویوتا به دست آورد. فولکس واگن با اینکه در سال‌های گذشته مشکلات زیادی داشته است اما پا پس نکشیده و با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد. دلیل کسب عنوان بزرگترین خودروسازی در سال 2016 فروش ۱۰ میلیون و ۳۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در مقابل تویاتایی است که پیش از آن یکه تاز فروش خودرو در جهان بود. کمپانی تویوتا در بازه زمانی یکسان با فولکس واگن فقط توانسته بود ۱۰ میلیون و ۱۷۵۵ هزار دستگاه خودرو به فروش برساند. در کنار این دو کمپانی بزرگ جنرال موتورز نیز جایگاهی ویژه دارد چرا که چندین سال عنوان بزرگترین فروشنده را دریافت کرده بود اما هم اکنون با اینکه آمار فروش خود را منتشر نکرده است به نظر می‌رسد پس از تویوتا و در جایگاه سوم قرار بگیرد. در این میان فولکس واگن با دادن وعده‌هایی تصمیم دارد که بهبودی در محصولات خود در جهت رضایت بیشتر مشتریان ایجاد کند و از فناوری‌های نوین‌تر در محصولات خود بهره ببرد تا با این عمل فروش خود را به مرور زمان افزایش دهد.

2016 Volkswagen Passat 1071 1024x626 بزرگترین خودرو ساز جهان در سال 2016

یکی از مشکلاتی که فولکس واگن در سال 2016 داشت این بود که این کمپانی به جرم تقلب و جعل اسناد در آزمایش‌های تشخیص‌دهنده میزان آلایندگی به دام افتاد. این رسوایی بزرگ باعث شد مدیرعامل این شرکت از سمت خود کناره‌گیری کند و شرکت نیز ضررهای مالی بسیاری تجربه کند. این کمپانی در انتها پذیرفت که 475 هزار خودروی دیزلی را که به آمریکا فروخته است بازپس گیرد و یا به عبارتی خریداری کند و مشکلات آن ها را برطرف کند. همانطور که در جراید نیز منتشر شد خودروهایی که از سال 2009 تا 2016 تولید شدند مشمول این رسوایی می‌شوند. البته ناگفته نماند که این خودروسازی با تعیین کردن مواردی باعث ترغیب مشتریان برای خرید دوباره از فولکس واگن شد. این کمپانی وعده داد که اگر مالکان خودرو از این شرکت مجددا خودرویی خریداری کنند رقمی بین 5100 تا 10000 دلار دریافت خواهند کرد.

همین عامل باعث شد که فولکس واگن از رسوایی به بار آمده به سود خود استفاده کند و فروش خود را در سالی که احتمال قطع فعالیت این خودروسازی بود دوباره سرپا بایستد و به فعالیت خود همچنان ادامه دهد. و همین عامل باعث شد که رشد فروش این شرکت به 3. 8 درصد برسد. از سوی دیگر، میزان فروش محصولات تویوتا تنها ۰. ۲ درصد افزایش یافته است که در مقایسه با سایرین، کمتر است. یکی از عواملی که باعث شد میزان افزایش فروش محصولات تویوتا ناچیز باشد، زمین‌لرزه‌ای است که اوایل سال گذشته میلادی در کشور ژاپن رخ داد و در پی آن، تویوتا برای مدتی تولید محصولات خود را در چند کارخانه متوقف کرد. البته به دلیل کاهش قیمت سوخت در ایالات متحده، تقاضا برای خودروهای هیبریدی تویوتا نظیر پریوس، کمتر از قبل شده و همین موضوع نیز بر میزان فروش خودروهای تویوتا تأثیر به‌سزایی داشته است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

تمیز نگهداشتن شیشه ماشین در هنگام بارش باران

1 (1) یکسری کار ساده وجود دارد که با انجام آنها میتوانید تضمین کنید که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
Call Now Buttonتماس با ما