آیا حتما باید هر چهار لاستیک ماشین را تعویض نمود؟

0
(0)

بدترین جمله ای که در زمان خراب شدن یکی از لاستیکهای خودروی خود (علاوه براینکه لاستیک شما دیگر قابل تعمیر نیست) ممکن است که بشنوید ,اینست که باید هر چهار لاستیک خودروی خود را, بجای تعویض فقط لاستیک معیوب, تعویض کنید.

2007 Bugatti Veyron Changing Tire 1024x768 990x743 آیا حتما باید هر چهار لاستیک ماشین را تعویض نمود؟

این مسئله ممکن است که از سوی راننده خودرو اینگونه برداشت شود, که فروشنده به این دلیل که دوست دارد لاستیک بیشتری به شما بفروشد این توصیه را به شما می کند و شما از خود می پرسید که چرا وقتی سه لاستیک دیگر من همچنان ظاهر سالمی دارند باید بخاطر این لاستیک معیوب نیز تعویض شوند. برای پاسخ به این سوال دو دلیل مهم وجود دارد که چرا باید در چنین مواقعی هر چهار لاستیک خودوری خود را تعویض نمائید.(البته این مسئله بیشتر برای خودروهای اسپرت خارجی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد).

ابتدا اینکه, بیشتر خودروهای چهار محوره عمدتا از سوی سازنده خودرو نیز توصیه می شوند که هر چهار لاستیک بصورت همزمان تعویض شوند و علت آن اینست که هر چهار لاستیک باید محیط غلطشی یکسانی داشته باشند. حال اگر هر چهار لاستیک به یک صورت نباشند, نیروی پیشرانه متفاوتی به لاستیکهای چرخ از سوی کامپیوتر ماشین ارسال خواهد شد که این امر می تواند باعث اختلال در کار کامپیوتر خودرو شود. بعبارت دیگر, کامپیوتر ماشینهای چهار محوره عمدتا طوری طراحی می شوند که یک میزان کشتاور را به هر چرخ, بمنظور کاهش لغزش و افزایش تعادل, ارسال می کنند. حال زمانیکه یکی از لاستیکها جدید باشد در حالیکه سه لاستیک دیگر کارکرده باشند, کامپیوتر خودرو مقدار متفاوتی از محیط لاستیک را برای چرخ جدید و لاستیک کارکرده خواهد خواند و این امر باعث اختلال در کار کامپیوتر خودرو و نهایتا ارسال نیروی پیشرانه متفاوت به هر چرخ می شود.

دوم اینکه, لاستیکهای غیر همگن باعث نویز بیشتری می شوند و از راحتی رانندگی خودرو می کاهند. در صورتیکه چهار لاستیک یکسان باعث رسیدن به بهترین عملکرد چرخهای خودروی شما می شود. درک اهمیت یکسانی هر چهار لاستیک این نکته را به راننده یادآور میکند که علاوه بر یکسان بودن هر چهار لاستیک باید میزان باد هر چهار لاستیک نیز یکسان باشد و شرایط بالانس بودن آنها نیز همواره چک شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

سامانه بازیافت انرژی مزدا i eloop

0 (0) سامانه i-ELOOP یا (Intelligent Energy Loop) که به معنای گردش هوشمند انرژی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
Call Now Buttonتماس با ما