تولید نسخه خاص تویوتا 86

0
(0)

اگرچه برند سایون دیگر وجود ندارد اما طرفداران خودروهای اسپورت ارزان‌قیمت نگران نباشند. در آمریکای شمالی مدل FR-S هنوز هم در دسترس است اما با نشان تویوتا و نامی جدید برای سال 2017.

این خودرو که اکنون 86 نامیده می‌شود همانند 5 سال پیش تأکید دوباره‌ای روی دینامیک رانندگی دارد. مهندسان تویوتا این خودرو را برای مدل سال جاری بهبود بخشیده و پکیج جدیدی را به آن اضافه کرده‌اند.

2017 Toyota 86 860 Special Edition 17 تولید نسخه خاص تویوتا 86

چشمگیرترین تغییر تولید مدل 860 Special Edition است که بالاترین مدل تویوتا 86 به شمار می‌رود. در بخش بیرونی شاهد اسپویلر عقب منحصربه‌فرد، رینگ‌های 17 اینچی، آینه‌های جانبی گرم شونده و مه شکن‌های LED هستیم.

860 Special Edition در دو رنگ ارائه می‌شود: سفید Halo و نارنجی سوپرنووا. این رنگ نارنجی با نوارهایی مشکی‌رنگ تکمیل می‌گردد. تنها 860 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.

2017 Toyota 86 860 Special Edition 07 تولید نسخه خاص تویوتا 86

با قدم گذاشتن به داخل کابین خود را روی صندلی‌های گرم شونده‌ای خواهید یافت که روکش چرمی مشکی یا دوخت‌های نارنجی دارند. این دوخت و پوشش را می‌توان در ترمزدستی و غربیلک فرمان نیز دید.

در کنسول مرکزی می‌تواند شاهد استارت دکمه‌ای و ورود بدون کلید به همراه سیستم تهویه دو ناحیه‌ای هستیم. از دیگر تجهیزات این خودرو صفحه‌نمایش چند عملکردی 4.2 اینچی با نشان دهنده‌ی نیروی جی، کرنومتر و… هستیم.

نسخه‌های معمولی تویوتا 86 فاقد این تجهیزات هستند اما کل مدل‌ها برای مدل سال 2017 بهبود یافته‌اند.

سیستم تعلیق مدل‌های 2017 در جلو اندکی سفت‌تر و در عقب نرم‌تر شده است. طبق گفته‌های تتسویا تادا، مهندس ارشد تویوتا 86 و رئیس بخش توسعه مسابقات گازو، این تغییرات به افزایش کشش خودرو کمک می‌کند.

علاوه بر این اصلاحات، ساختار تویوتا 86 در نواحی استراتژیک نیز سفت‌تر شده است. اگر گیربکس دستی را انتخاب کنید خروجی خودرو 5 اسب بخار افزایش می‌یابد و نهایتاً به 205 اسب بخار می‌رسد. گشتاور خودرو نیز افزایش یافته اما این تنها در مدل‌های مجهز به گیربکس دستی است.

این افزایش قدرت از کجا ناشی می‌شود؟ تادا می‌گوید: “نقطه اصلی سیستم اگزوز است.”

2017 Toyota 86 860 Special Edition 20 تولید نسخه خاص تویوتا 86

نهایتاً، تمامی تویوتا 86 ها که به گیربکس دستی مجهز هستند از کیفیت تعویض دنده‌ی بهتری برخوردار هستند. تادا می‌گوید دنده‌ها نرم‌تر تعویض شده و سنکرونیزه ی آن‌ها طراحی جدیدی دارد. به علاوه از روان کننده جدیدی استفاده شده است.

تویوتا 86 مدل 860 Special Edition مجهز به گیربکس دستی بهای آغازین 30040 دلاری به علاوه 885 دلار بهای تحویل دارد. انتخاب گیربکس دستی باعث افزایش 720 دلاری بهای خودرو می‌شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

50 خودرو که جهان را تغییر دادند – قسمت 5 و پایانی

0 (0) صنعت خودروسازی بدون شک یکی از مهم‌ترین صنایع جهان است. کافی است به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد فارما