درخواست افزایش قیمت 15 تا 20 درصدی قیمت خودرو

0
(0)

روز گذشته جلسه شورای رقابت برای بازنگری در قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومانی با حضور مدیران عامل دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور برگزار شد.

1966 درخواست افزایش قیمت 15 تا 20 درصدی قیمت خودرو

به گزارش پدال و به نقل از دنیای اقتصاد، در ابتدای این جلسه مدیران عامل دو خودروساز پیرامون مسائل گوناگون از جمله بحث احتکار، میزان تأثیر نوسانات نرخ ارز روی تولید خودرو و همچنین قیمت تمام شده خودرو با توجه به شرایط جدید، پاسخگوی سؤالات مطرح شده از سوی اعضای شورای رقابت بودند. در این ارتباط ولی ملکی، نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع که به‌عنوان عضو ناظر شورای رقابت در جلسه دیروز حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار ما عنوان کرد که بعد از تبادل‌نظر پیرامون شرایط روز تولید خودرو و با توجه به درخواست دو خودروساز بزرگ کشور مبنی بر افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو، قرار شد نامه‌ای از سوی شورای رقابت به بانک مرکزی ارسال شود.

وی ادامه داد: قرار است طی این نامه از بانک مرکزی درخواست شود که تورم بخشی خودرو را تا پایان مردادماه سال جاری و به‌صورت نقطه‌به‌نقطه در اختیار این شورا قرار دهد. به گفته وی بنا به آنچه که بانک مرکزی اعلام خواهد کرد و با فرمولی خاص، شورای رقابت در مورد قیمت خودرو تصمیم خواهد گرفت. ملکی همچنین از جانب مدیران دو شرکت نقل کرد که هم‌اکنون ۷۰ هزار خودرو در خودروسازی‌ها وجود دارد که بخشی از آن‌ها به دلیل نقص قطعه به بازار عرضه نمی‌شود. عضو ناظر شورای رقابت در ادامه درباره پیشنهاد رئیس این شورا مبنی بر تحویل خودرو به متقاضیان بر اساس قرعه‌کشی هم به خبرنگار ما گفت: این مسئله در جلسه روز گذشته شورای رقابت مطرح و با انتقاداتی از سوی دیگر اعضا روبه‌رو شد. رضا شیوا، رئیس شورای رقابت، یکشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی پیشنهاد تحویل خودرو به متقاضیان به‌صورت قرعه‌کشی را مطرح کرده بود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

بدترین خودروهای 2017 از نظر مصرف کنندگان

0 (0) برای ما مهم است که بهترین خودروها را شناسایی کنیم؛ اما اطلاع از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد فارما