معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

0
(0)

مزیت خودروهای لوکس به‌غیر از اجرای درست تعاریفی چون نگهداری از سرنشینان مثل یک لابی هتل، ارائه سطح بالایی از تکنولوژی و امکانات است. در کنار تمام این موارد خودروهای لوکس پرستیژی برای مالک به‌ارمغان می‌آورند که در هیچ خودروی دیگری نمی‌توان آن را یافت. در این لیست قصد داریم به معرفی خودروهایی از این‌دست بپردازیم. خودروهای لوکس همیشه باید امکانات بسیاری را در اختیار سرنشینان و راننده قرار دهند، از سیستم تعلیقی که نگذارد آب در دلتان تکان بخورد تا سیستم‌های ایمنی که به‌غیراز جلوگیری از رخ‌دادن تصادف، کاری می‌کنند که حتی اگر وسیله نقلیه دیگری به شما برخورد کرد، بدون کوچک‌ترین خراشی از خودرو خارج شوید. همچنین این خودروها برای سرگرم‌کردن سرنشینانی که وقت باارزش خود را در اختیار راننده قرار داده‌اند تا آن‌ها را به مقصد برسانند، سیستم‌هایی را ارائه می‌کنند که می‌توانند ساعت‌ها شمارا در صندلی‌هایتان نگه دارند، بدون اینکه احساس کسلی کنید. بنابراین معیارهای زیادی برای رتبه‌بندی خودروهای لوکس وجود دارد، اما هفته‌نامه اتوکار بر این کار سخت فائق آمده و توانسته لیستی از این خودروها ارائه کند.

858 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

در زمانی که مسئولین مرسدس‌ نسل جدید لوکس‌ترین کابین خود را معرفی می‌کردند، گفتند لوکس‌ترین خودروی جهان را ساخته‌اند. این حرف قابل‌قبول بود چراکه آن‌ها در تولید خودروهای لوکس، سال‌ها سابقه داشتند و باید اذعان کرد این خودرو با ظاهر جذاب جدیدش واقعا لوکس‌ترین خودروی دنیا لقب می‌گیرد. از لحاظ راحتی سرنشینان می‌توان این خودرو را با رولزرویس فانتوم و بنتلی مولسان مقایسه کرد که به نظر می‌رسد مرسدس در این رقابت در اکثر موارد پیروز باشد.

859 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

آخرین نسل از رنج‌روور را می‌توان تداعی‌کننده نسل چهار این خودرو دانست. اما با وجود ظاهر تاریخی این خودرو، برای کاهش وزن آن از ساختار آلومینیومی بهره‌ گرفته شده تا علاوه‌بر امکانات لوکس، توان فنی زیادی را به‌دست دهد. این خودرو را می‌توان بهترین گزینه پیشنهادی برای افرادی دانست که علاقه‌مند هستند فضای کابین خودروهای لوکس را در ارتفاعی بیشتر تجربه کنند. بریتانیایی‌ها اگرچه نتوانستند لوکس‌ترین سدان را بسازند، اما در تولید شاسی‌بلندهای لوکس کاملا موفق عمل کرده‌اند. اتاق این خودرو سرشار از کیفیت و تجهیزات لوکسی است که بریتانیایی‌ها آن را به آپشن‌های جدید ترجیح می‌دهند.

860 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

تسلا با طراحی مجدد مدل اس کاری کرده است که این خودرو تماما لوکس به‌‌نظر برسد و با توجه به اینکه متعهد است در محصولات خود از جدیدترین فناوری‌ها استفاده کند، نمی‌توان جایگاهی غیر از خودروهای لوکس برای مدل اس جدید پیدا کرد. برقی بودن موتور این خودرو نیز آرامش بیشتری را برای سرنشینان به ارمغان می‌آورد. از نظر توان حرکتی این خودرو با چهار بسته باتری ۱۰۰کیلووات‌ساعتی خود می‌تواند ۴۱۵اسب‌بخار را به هر چهار چرخ بفرستد. تسلا در نسل جدید مدل اس به خوبی جایگاه قیمتی این خودرو را درک کرده و تمام آنچه را که موردنیاز بوده در اختیار مشتریانش قرار داده است.

861 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

آخرین نسل از سوپرلوکس آئودی، از شاسی‌ پیشرفته‌ای بهره می‌برد که به همراه مجموعه پیشرانه این خودرو باعث شده حتی از مرسدس اس کلاس نیز جلوتر باشد. در بین خودروهای این لیست، پس‌از تسلا سدان آئودی قرار دارد که به‌روزترین سطح از فناوری خودران را ارائه می‌دهد. مهندسان آئودی با وجود اینکه در موتور این خودرو از سیستم توربوشارژ بهره برده‌اند، برای حذف تاخیر توربوها از موتورهای ۴۸ولتی برقی استفاده کرده‌اند تا بتوان نسل جدید این خودرو را به نوعی هیبرید دانست. داخل کابین این خودرو شاهد کابین لوکسی هستیم که در دیگر آئودی‌ها شاهد بودیم، اما با ارتقاهای فراوانی که بسته به سگمنت متفاوت این خودرو اعمال شده است.

862 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

از زمان معرفی سری هفت در سال ۱۹۷۷ این خودرو مثل سایه، اس کلاس را دنبال کرده است، اما در آخرین نسل از این خودرو، باواریی‌ها متوجه شده‌اند باید چه چیزی بسازند و در کنار ارائه تمام تجهیزاتی که باعث می‌شود کابین این خودرو لوکس به نظر برسد، حس رانندگی اسپرتی را ارائه کنند که در هیچ کدام از خودروهای این لیست موجود نیست. به‌هرحال هرکسی در هر سنی علاقه دارد با خودروی شخصی‌اش در جاده‌ها کمی شیطنت کند. برای تجربه این شیطنت‌ها بهترین گزینه برای کسانی که می‌خواهند آسایش خانواده خود را نیز در نظر داشته باشند، سری هفت جدید ب‌ام‌و است.

863 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

سری XJ از سال ۱۹۶۸ به‌عنوان یکی از نمادهای سدان‌های لوکس بریتانیایی شناخته شده است و در آخرین نسل از این خودرو حس اعتمادبه‌نفس و اطمینان از آینده در طراحی خارجی این خودرو گنجانده شده است. البته جگوار نیز مسیری مشابه با ب‌ام‌و را در پیش گرفته است و هر دوی این خودروها می‌توانند در توان حرکتی برای اس کلاس شاخ و شانه بکشند. برای تعریف لذت رانندگی این خودرو می‌توان چیزی بین مازراتی کواتروپورته و ب‌ام‌و سری هفت را متصور شد. در فضای داخلی، XJ مثل همیشه سنتی عمل کرده و با دوری جستن از برخی آپشن‌ها اصالت خود را به رخ می‌کشد.

864 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

وجود دو خودرو از ب‌ام‌و نشان می‌دهد که با وجود موفقیت فردی اس کلاس، درمجموع این باواریایی‌ها هستند که رضایت مشتریان لوکس‌سوار خود را بیشتر جلب می‌کنند. هاچ‌بک پنج دری که به‌عنوان جایگزین سری پنج جی‌تی برگزیده شده، گزینه‌ای جذاب و البته لوکس از آب درآمده است. این خودرو از فاصله بین محوری مشابه با سری هفت بهره می‌برد، اما ارتفاع کم صندلی‌های سری پنج جی‌تی را حفظ کرده است. پیشرانه ۳۰۰اسب‌بخاری و سیستم چهارچرخ‌متحرک این خودرو باعث می‌شود به رقبای این خودرو مثل آستون‌مارتین حتی فکر نکنید. همچنین این خودرو به عنوان یک گرند تورر به غیر از فضای کافی، امکانات پیشرفته‌ای در اختیار مسافران با کلاس اروپایی قرار داده است.

865 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

تنها سامورایی موجود در این لیست، خودرویی است که از همه جدیدتر بوده و حتی شایعاتی وجود دارد که به زودی نسخه رودستر آن نیز معرفی خواهد شد. لکسوس در این خودرو سعی کرده مدرن‌ترین طراحی را برای فضای داخلی این خودرو پیاده‌سازی کند. همچنین چهار تریم مختلف در اختیار مشتریان قرار گرفته تا حق انتخاب بیشتری داشته باشند. امکاناتی که لکسوس در این خودرو ارائه داده است باعث می‌شود مسئولین فروش ب‌ام‌و سری هفت و آئودی A8 کار سختی برای توجیه قیمت مناسب‌تر LS داشته باشند. البته نباید فراموش کرد که لکسوس در این خودرو کیفیت را فدای قیمت پایین‌تر نسبت به رقبا نکرده است.

866 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

ایتالیایی‌ها با افزایش فاصله بین دو محور این خودرو در نسل جدید، حالا آن را تبدیل به یک لیموزین کرده‌اند که می‌تواند سرنشینان خود را به پرواز درآورد. با وجود طول زیاد، سطح رانندگی اسپرتی که این خودرو ارائه می‌دهد غیرقابل باور است. البته با تمام این اوصاف کواتروپورته در زمینه کیفیت و فضای داخلی نسبت‌به رقبای آلمانی خود در یک قدم عقب‌تر قرار می‌گیرد. اما ایتالیایی‌دوستان باز هم می‌توانند به وجود این خودرو افتخار کنند. بنابراین نمی‌توان آن را در لیست بهترین لوکس‌های دنیا قرار نداد.

867 معرفی لوکس‌ ترین خودروهای ۲۰۱۸ توسط هفته‌نامه اتوکار

سال‌ها است که هیوندای سعی می‌کند خود را وارد جرگه لوکس‌سازان کند، به‌نظر می‌رسد با جدا شدن برند جنسیس از هیوندای، این رویا به حقیقت پیوسته است. جنسیس جدید به کابینی مجهز شده که قابل‌مقایسه با هیچ خودروی کره‌ای نیست. به‌غیراز بحث طراحی، کیفیت و امکانات ارائه‌شده در این کابین را می‌توان منطبق با استانداردهای رقبای آلمانی دانست. اما ظاهر جوان‌پسندانه‌تر این خودرو باعث می‌شود مشتریان خاص‌تری حاضر شوند برای این خودرو هزینه کمتری را نسبت به گزینه‌های آلمانی بپردازند. درزمینه توان فنی نیز جنسیس برای بازار اروپا موتور ۳.۸لیتری را در نظر گرفته است که به کمک‌گیربکس هشت‌سرعته دقیقش، خاطره تمام خودروهای کره‌ای فراموش خواهد شد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

50 خودرو که جهان را تغییر دادند – قسمت 5 و پایانی

0 (0) صنعت خودروسازی بدون شک یکی از مهم‌ترین صنایع جهان است. کافی است به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد فارما