PTM مدیریت کشش پورشه

0
(0)

سیستم مدیریت کشش پورشه (Porsche Traction management) یا به اختصار PTM یک آپشن استاندارد در مدل های پانامرا، کاین و 911 توربو است، در حقیقت کار PTM درگیر کردن تمامی 4 چرخ با یک نقشه پیچیده الکترونیکی همچنین با کنترل کلاچ چند صفحه ای و با کمک سیستم ترمز اتوماتیک دیفرانسیل (ABD) و سیستم جلوگیری از سر خوردن (ASR) است.

مدیریت کشش پورشه PTM مدیریت کشش پورشه

بدین صورت که کلاچ چند صفحه ای نیروی گیرباکس را به صورت همیشگی بین اکسل های جلو و عقب توزیع می کند. این عمل با کمک یک سیستم مونیتورینگ پیوسته در هر لحظه موقعیت رانندگی را به نمایش می کشد به طوری که سیستم الکترونیکی پورشه واکنش ها را در هر لحظه و در هر موقعیت به طور جداگانه در جهت های طولی و عرضی و همچنین میزان چسبندگی چرخ ها به جاده را تحلیل می کند.

در این بین اگر هشدار یا تهدیدی در چرخ های عقب (مثلا چرخش به دور خود) دریافت شود یک نسبت بزرگ از نیرو به چرخ های جلو وارد می شود، این عمل به کمک سیستم مدیریت کلاچ چند صفحه ای انجام می پذیرد به طوری که در هنگام دور زدن این سیستم به طور جداگانه نیرویی را به چرخ های جلو وارد میکند که مانع سر خوردن ماشین و در نهایت پایداری کامل در دور زدن ها می شود.

مدیریت کشش پورشه2 PTM مدیریت کشش پورشه

در این راه PTM با کمک PSM (توضیح در نوشته های بعدی) باعث بهبود کارایی ترمزها و توزیع نیروی دقیق و همچنین رانندگی بهتر در شرایطی که امکان سر خوردن ماشین وجود دارد، می شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

بدترین خودروهای 2017 از نظر مصرف کنندگان

0 (0) برای ما مهم است که بهترین خودروها را شناسایی کنیم؛ اما اطلاع از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد فارما